Leżaki ogrodowe są jednym z najnowszych dodatków do świata mebli ogrodowychSą kompaktowe i stylowe, więc są świetne, jeśli masz mały ogród. Są również doskonałym miejscem do relaksu, czytania lub po prostu cieszenia się jakimś spokojnym czasem. Kupując leżak ogrodowy, musisz zastanowić się, co będzie działać najlepiej dla Ciebie. Należy pamiętać o materiałach użytych do wykonania leżaka, a także o limicie wagowym. Ważne jest również, aby pomyśleć o stylu leżaka, który chcesz. Jeśli wybierzesz leżak, który jest wygodny i stylowy, to będzie on wspaniałym dodatkiem do Twojego ogrodu.

Syntetyczne vs. rattanowe vs. trzcinowe

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie leżaka ogrodowego, jest materiał, z którego został wykonany. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, dlatego musisz znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Modele syntetyczne są świetne, jeśli chcesz czegoś, co jest długotrwałe. Meble ogrodowe doświadczają wielu nadużyć, a wiele modeli syntetycznych jest zaprojektowanych tak, aby wytrzymać przez lata.

Ponieważ modele syntetyczne są również odporne na plamy, są często dobrym wyborem, jeśli masz dzieci, które chcą korzystać z leżaka.

Modele z trzciny są również bardzo trwałe i mogą być bardzo wygodne. Nie są jednak odporne na plamy i są bardziej miękkie, więc trzeba je traktować z ostrożnością. Modele rattanowe znajdują się gdzieś pośrodku. Są solidne i trwałe, ale nie są tak wytrzymałe jak trzcina.

Wybierz styl, który Ci się spodoba

Jeśli kupujesz leżak ogrodowy, ważne jest, aby pomyśleć o tym, co będzie dla Ciebie najwygodniejsze. Na przykład, leżaki z poduszkami są zazwyczaj wygodniejsze niż te bez poduszek. Inne rzeczy do rozważenia to rozmiar leżaka i to, czy ma on ramiona. Jeśli kupujesz model dla dziecka, to te czynniki będą jeszcze ważniejsze.

Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujesz, ważne jest, aby rozważyć materiał, z którego wykonana jest leżanka. Jeśli będziesz używać leżaka na zewnątrz, musisz upewnić się, że materiał jest wodoodporny.

Sprawdź gwarancję i rękojmię

Wielu producentów leżaków oferuje gwarancję lub jakiś rodzaj gwarancji. Powinieneś sprawdzić, co jest w nich zawarte, ponieważ często obejmują one różne rzeczy. Na przykład, gwarancja może obejmować wady konstrukcyjne, ale gwarancja może obejmować uszkodzenia spowodowane przez pogodę lub użytkowanie.

Gwarancja różni się od poręczenia tym, że poręczenia udziela firma sprzedająca przedmiot, natomiast gwarancji udziela producent przedmiotu. Jeśli producenci oferują gwarancję, to może warto ją rozważyć.

Konserwacja

Gdy już kupisz swój nowy leżak ogrodowy, musisz o niego dbać. Jeśli używasz go na zewnątrz, to musisz się upewnić, że go wyczyścisz, zwłaszcza po deszczu. Do czyszczenia leżaka należy wybrać delikatny środek czyszczący, taki jak uniwersalny środek czyszczący. Należy również starać się, aby był suchy, gdy pada deszcz i odpowiednio go przechowywać, gdy pogoda staje się zimna. Jeśli kupiłeś model drewniany, co jest dobrym wyborem, jeśli chcesz uzyskać naturalny wygląd i wrażenie, to musisz go zaimpregnować. Można to zrobić poprzez pokrycie go z uszczelniaczem do drewna. To będzie chronić swoje drewno od elementów i zatrzymać go od gnicia.

 

Autor