Ogród jesienią: Najlepsze akcesoria ogrodowe na ten sezonW końcu nie ma lepszej pory niż jesień, aby przygotować ogród w najlepszej formie na wiosnę. Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy listę akcesoriów ogrodniczych, które sprawią, że pielęgnacja przestrzeni na zewnątrz będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Od narzędzi, które ułatwią sadzenie sadzonek, po rozwiązania do przechowywania, które pozwolą utrzymać porządek na podwórku - i wszystko pomiędzy - oto najlepsze akcesoria do jesiennych prac ogrodniczych.

Przesadzanie i wykopywanie roślin

Jeśli uprawiasz w swoim ogrodzie różne rośliny, jest duża szansa, że zmieniasz je, aby pomóc im się rozwijać. Rotacja roślin to praktyka stosowana od wieków przez rolników i zapalonych ogrodników, aby ich gleba pozostała owocna i zdrowa. Aby rotować rośliny zewnętrzne, zanotuj ich położenie, a następnie przenieś każdą z nich w nowe miejsce w ogrodzie. Pozwoli to na wykorzystanie tej samej gleby z nowymi roślinami, dając wcześniej używanej ziemi trochę czasu na oddech i odpoczynek. Najlepszym momentem na rotację roślin jest jesień, kiedy gleba jest chłodniejsza, a więdnięcie jest mniej prawdopodobne.

Zabezpiecz swoje narzędzia ogrodowe przed zimą

Narzędzia są niezbędne w codziennym życiu. Jednak pozostawione na zimę mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Dzieje się tak dlatego, że nie są one chronione przed zimnem, śniegiem i deszczem. Jeśli narzędzia te nie są odpowiednio zabezpieczone, mogą zardzewieć, rozpaść się lub połamać

Idealnym sposobem na ochronę narzędzi przed zimnem jest użycie domku narzędziowego. Domki te są często wykonane z drewna i mają drzwi, które otwierają się, aby umożliwić dostęp do narzędzi znajdujących się wewnątrz. Ochrona oferowana przez domek narzędziowy jest świetna dla narzędzi w zimie, ponieważ utrzymuje je z dala od elementów i ekstremalnych temperatur. Pozwala również na śledzenie narzędzi, co może pomóc w zapobieganiu kradzieży, gdy pozostawione są bez zabezpieczenia.

 

Autor